خانه / اخبار / مصاحبه ایرنا با مهدی رحیمی در خصوص نگارینه خط شبانه های زرین در قزوین

مصاحبه ایرنا با مهدی رحیمی در خصوص نگارینه خط شبانه های زرین در قزوین

مدیر روابط عمومی و بین الملل مجموعه نمایشگاه های شبانه های زرین روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی ایرنا افزود: این نمایشگاه با هدف معرفی و ارائه آثار نگارینه خط (نقاشی با خط) ۱۸ مهرماه در قزوین برگزار می شود.

‘مهدی رحیمی’ اظهار داشت: نگارینه خط ، هنر تصویر گرافیکی با محتوایات خط نستعلیق است به طوری که اصالت خوشنویسی تغییر نمی کند و ظاهر خط حفظ می شود.

وی با اشاره به علاقه مندی مخاطبان به این سبک خوشنویسی گفت: این سبک، ابداع هنرمند خوشنویس کشورمان عباس رحیمی است که با استفاده از هنر گرافیک، ارتباط محسوسی بین کلمه و تصویر ایجاد نموده که توجه بازدیدکنندگان را به آثار نگارینه خط جلب می کند.

وی در ادامه افزود: شبانه های زرین از سال ۹۱ با برگزاری اولین نمایشگاه خود در موزه رضا عباسی تهران، فعالیت خود را آغاز کرد. البته پیش از این نیز در دهه ۷۰ نمایشگاه هایی در استان زنجان برگزار شده بود. این نمایشگاه همچنین سال گذشته در شهرهای مشهد و یزد با استقبال خوب علاقه مندان هنر همراه بود.

نمایشگاه نگارینه خط عباس رحیمی با عنوان شبانه های زرین ۳ با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان قزوین در پایتخت خوشنویسی ایران در قزوین برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا

لینک

 کد خبر: ۸۱۳۳۷۱۲۰ (۴۲۶۹۲۰۵) | تاریخ خبر: ۱۲/۰۷/۱۳۹۳

همینطور ببینید

وبینار "اسرار فروش تلفنی"

وبینار « اسرار فروش تلفنی »

بازاریابی و فروش تلفنی، از راه های ارزان و موثر فروش محصول و خدمات می …